Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 20.02.2018 11:00:17 

o.s. Bobák - Letní Dětské Tábory  

Cesta kolem světa 2010

*** Fotky z tábora jsou zde ***

 

    

 

Z deníku Kryštofa Haranta z Polžic  a Bezdružic

 

 

 

1. táborový den sobota 14. 8.

 

Kde to jsem? Při mořské bouři jsem přepadl přes palubu a moře mě vyplavilo na nějakém ostrově. To jsem měl ale štěstí, že jsem ve vlnách nezahynul. Bez té buzoly, co mi ukradli Arabasové jsem úplně ztracen. Co mi je platné, že umím mluvit sedmi jazyky, když netrefím domů? Kdo  mi teď ale pomůže? Nikde nikoho nevidím. Ale co je to támhle v dálce? Skupina nějakých obyvatel, snad domorodci, snad také cestovatelé? Kdo ví? Půjdu se jich zeptat, zda by mi mohli poradit, jak najít cestu domů.

A vida, jsou to moc milí cestovatelé. Hlavní průvodce těch ochotných cestovatelů mi slíbil, že mi pomůžou najít cestu zpět. To jsme měl ale štěstí. Hned zítra se vydáme na cestu….

 

 

S pozdravem

Kryštof Harant

 

 

 

 

 

 

 

2. táborový den neděle 15. 8.

Z vyprávění mých nových kamarádů jsem se dozvěděl, že jsem na kontinentě, jménem Austrálie. Brzy po rozbřesku jsem se vydal se skupinou cestovatelů na výpravu do nedaleké osady, kde jsme se všichni povozili na koních. Ostatní zůstali v táboře a připravovali plán, kam vyrazíme odpoledne. Po obědě jsme si samozřejmě odpočinuli a vydali se na dlouhou a náročnou cestu po Austrálii. Cestou nás čekala různá dobrodružství. Potkali jsme klokany, prošli jsme zlatokopecké městečko, podívali jsme se na dostihy v Melbourne a pomohli jsme sehnal stádo ovcí s pomocí psů Dingo.

Po dlouhé výpravě jsme objevili přístav. Zítra se poohlídnem po nějaké lodi, která by nás mohla odvézt směrem domů.

 

S pozdravem

Kryštof  Harant

 

 3. táborový den pondělí 16. 8.

Nákladní loď nás zavezla do Jižní Ameriky. Tady jsme se také projeli na koních a místní domorodci nám ukázali, jak se obarvují trička. Říkali tomu batikování. Po obědě jsme seděli a odpočívali ve stínu vysokých stromů, když v tom přijela místní televize R1ZAK. Požádali nás o interview a my jsme povyprávěli kde jsme doposud byli. Nemohli jsme ale s televizí strávit celý den. Záznam z našeho natáčení proběhne ve středu 18. 8 na PRIMĚ v 17:40. Nebo s emůžete podívat na www.r1zak.cz. Odpoledne nás čekala cesta napříč Jižní Amerikou. Na štěstí měli v místním krámu výprodej buzol, tak jsme si koupili pro každou skupinu jednu a podle značek jsme se vydali na cestu. Cestou jsme potkali obchodníka, který nás požádal o pomoc, výměnou za odvoz. Pomohli jsme mu tedy najít ztracené zboží a on nás za odměnu odvezl zase blíž k domovu. Večer jsme zastavili v Rio de Janeiru, kde právě probíhal karneval a tak jsme se rozhodli, že se také zůčastníme soutěže o nejlepší masku. Na jedné rušné ulici jsme potkali skupinu mladých tanečníků, kteří tančili, nebo spíš hopsali v rytmu jup stylu. Koukli jsme na ně a šli spát. Zítra nás čeká další cesta po černém kontinentě, po Africe.

 

                                                                                                                                                                        S pozdravem Kryštof Harant

TOPlist